Sun Plaza - YANGIN TESİSATI
Copyright 2011 Sun Plaza.
YANGIN TESİSATI

Sun Plaza Yangın Tesisatı

Sun Plaza olası herhangi bir yangın riskine karşı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yangın Yönetmeliği, NFPA (Amerikan Ulusal Yangın Önleme Birliği) Standrdı, UL ve Uluslararası sigorta şirketlerinin de bakış açıları dikkate alınarak kurulan merkezi yangın algılama, uyarı ve söndürme tesisatı ile korunmaktadır.  

 

Bina girişlerinde ayrıca itfaiyenin yangına rahatlıkla müdahale edebilmesi için itfaiye bağlantı ağızları mevcuttur.

Dış saha koruması ise hidrant sistemi ile yapılmıştır.

Binalardaki yangın kayıplarının çocuğunun dumanda boğularak olması sebebi ile, NFPA 92-4'e uygun olarak etkin bir duman, havalandırma sistemi ile tahliye edilerek dumansız ortamda kaçış sağlanmaktadır.

Deprem anında yangın söndürme sisteminin etkin olarak çalışmasını sağlayacak önlemler alınmıştır.

Deprem anında doğalgazı kesen ventil sistemi kurulmuştur.

Otomasyon, HVAC, asansörler, anons ve deprem algılama sistemi gibi diğer sistemlerle koordineli bir şekilde çalışan yangın algılama sistemi kurulmuştur.

Yangın algılama sisteminde ofis hacimleri ve insanları bulunduğu mahallerde adresli optik duman dedektörleri, depolarda ve elektrik odalarındaiyonizasyon duman dedektörleri ile mekanik odalar ve asansör makine dairelerinde ısı dedektörleri kullanılmıştır.

Algılama sisteminde katlardaki sprinkler sistemini izleyen adresli monitör modülleri ile adresli elle basma butonları da kullanılmıştır

SUN PLAZA, MASLAK, MASLAK PLAZA, PLAZA, SUN , MASLAK SUN PLAZA